ВИДЕО: Русите заробиле НЛО

16 јуни, 20110
Italian Prime Minister Silvio Berlusconi

Снимката е направена во рускиот град Бодајбо, и на неа можете да видите како руски воен хеликоптер пренесува НЛО закачено со сајли. Оваа снимка ги разбуди страстите и на верниците и на скептиците.

Тие што веруваат во НЛО велат дека станува збор за веќе позната процедура на руската војска која ги собира и експериментира со НЛО веќе подолго време. Некои одат дотаму што велат дека руската војска намерно ги руши овие летала за да можат да присоберат повеќе информации за нивната технологија, а други мислат дека станува збор за санирање на несреќа која ја имале посетители од друга галаксија.

Се уште не е потврдена автентичноста на снимката и не е потврдено од руската војска дали станува збор за срушено НЛО. И се поставува прашањето зошто руската војска го транспортира објектот преку ден кога би можел да биде виден од многу луѓе.

Додека нешто повеќе не дознаеме, ви ја прикажуваме снимката за да можете сами да се уверите.

http://www.youtube.com/watch?v=HXwM74gxap0&feature=player_embedded

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma