ВИДЕО: Снимена акробација на НЛО

30 јули, 20111
nlo

На ноќната снимка на телвизијата NBC можете да погледнете како неидентификуван летечки објект брзо паѓа на самиот раб на хоризонтот, и исто така подеднакво брзо, речиси без забавување, повторно се крева нагоре.
Оние кои ја познаваат аеродинамиката и способноста на човечките летала велат дека во ваков случај ни едно летало не би можело да издржи ваква акробација.
Една од теориите е дека се работи за мушичка која си игра пред објективот на камерата, но сепак најзастапена теорија е таа дека се работи за НЛО.
Според досегашните искуства од слични снимки на НЛО, можеме да заклучиме дека брзината е главната карактеристика и за овој случај, така што е логично да се наметне заклучокот дека се работи за некое летало надвор од нашиот сончев систем.

Погледнете ја снимката и проценете сами дали се работи за обична мушичка или пак за некој далечен посетител.

One comment

  • martina

    6 август, 2011 at 17:09

    ova e nlo a kako sto vidov???????????

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit