ВИДЕО: Страшно!! Дрогба сериозно повреден на Стемфорд Бриџ!

28 август, 20110
aaaaaaaaa

Во 65 минута од натпреварот Дидие Дрогба се судрил во воздух со голманот Џон Руди кој буквално го нокаутирал. Дрогба паднал на теренот без свест со лицето надолу. Дрогба буквално паднал без да се обиде со раце да го ублажи падот. Тоа било ужасна сцена, по што веднаш на теренот влегла медицинска екипа, која му го имобилизирала вратот на фудбалерот и со носила бил изнесен надвор од теренот. Прекинот траел повеќе од пет минути, по што играта продолжила, а повредениот Дрогба бил заменет со францускиот фудбалер Николас Анелка.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CDQoA3Ih5bg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma