Вил Смит и неговиот син повторно во филм

6 април, 20110
will and his son

Вил Смит и неговиот дванасет годишен син Џејден, ќе ги играат главните улоги во новиот научно-фантастичен филм. Тоа ќе биде втор филм во кој тие ќе играат заедно. Во 2006-та го снимаа филмот “The Prusuit of Happyness”.

Во филмот ќе се раскажува приказната за малото момче кое се обидува да се спаси себеси и својот татко откако нивниот брод се срушил на Земјата. Дејствието се одвива 1.000 години во иднината.

Како режисер на овој филм се потпишува М. Најт Шиамалан, кој инаку е режисер на филмот “Шесто сетило”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi