Владата одобри 315 милиони денари за спроведување на изборите

27 април, 20110
v

Владата донесе одлука за одобрување на средства во износ од 315 милиони денари буџетски пари за спроведување на предвремените парламентарни избори.
“Согласно Одлуката за распуштање на Собранието на Република Македонија за распишување на предвремени парламентарни избори, кои ќе се одржат на 5 јуни 2011 година, ја информираме јавноста дека Владата на Република Македонија донесе Одлука за одобрување на средства во износ од 315 милиони денари од Буџетот на Република Македонија за 2011 година, кои ќе бидат наменети за извршување на изборните дејствија за спроведување на предвремените парламентарни избори“, стои во соопштението на Владата.

Предвремените парламентарни избори ќе се одржат на 5 Jуни.

Извор: Нетпрес

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi