Влијанието на црниот лебед

21 февруари, 20110
Natalie Portman

Во Латвија еден човек беше убиен поради јадење пуканки премногу гласно, за време на кино проекцијата  нафилмот Црн лебед. Полицијата соопштила дека уапсила 27 годишен маж, под сомнение дека го застрелал 42 годишниот гостин од публиката поради тоа што ги јадел своите пуканки премногу гласно.  Престрелката се случила во саботата навечер во централниот дел на киното, во главниот град Рига, при крајот на психолошкиот трилер за една балерина која го губи својот разум, под притисокот за да го изведе својот перформанс совршено. Во оваа европска земја многу е редок криминалот со огнено оружје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma