Внимателни крадци

17 февруари, 20110
golden fish

Тројца малолетни крадци, кои провалиле во една куќа од која украле ДВД плеер, 30 игри, пиштол ББ, и накит внимавале и нај малите ситници при грабежот. Сакајќи да нема никаков сведок за нивниот грабеж еден од малолетниците кој имал 16 години, истурил сенф, кечап и зачини во аквариумот со три златни рипки, со цел да ги отруе. Откако крадците се фатени, за стореното дело, тие признале дека ги отруле рибите за да нема сведоци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma