Во Бразил, откриен нов вид на глувци

7 јули, 20110
novvidglushec

Нов вид на глушец е откриен во Бразил, соопштил Заводот за заштита на биодиверзитетот Шико Мендез.

Ceradomis goitaka е името на глушецот кој е пронајден во националниот парк во Рио де Жанеиро.

Во соопштението кое е дадено од заводот, изјавено е дека името го ибрале научниците од Националниот Универзитет во Рио.

Името на овој глодар потекнува од локалното домородно население.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit