Во Хрватска родено бебе-хермафродит

26 јули, 20110
bebe

Во болницата во Загреб, Меркур, родено е бебе со карактеристики на двата пола. Покрај тоа што бебето е родено како хермафродит, тоа има и друга вродена телесна маана.

Новороденчето било во стабилна состојба. Хрватските лекари откриле дека бебето било хермафродит уште додека било во утробата на мајката, пишува хрватскиот весник Дневник.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit