Во САД се продава хамбургер од 153 килограми! :)

23 октомври, 20110
Во САД се продава хамбургер од 153 килограми! :)

Еден ресторан во американската држава Мичиген, кој е познат по своите џиновски хамбургери, се надмина себе си што во менито стави хамбургер од неверојатни 153 килограми.

Грил „Мализ“ во Сајтгејт, во Мичиген, пред неколку дена го претставил својот необичен специјалитет, чија цена изнесува 2000 долари.

Овој „апсолутно бесмислен хамбургер“, како што му гласи името во менто, содржи 540.000 калории, а за негоа подготовка потребни се 22 часа.

Сопственикот на ресоранот изјавил дека џиновскиот хамбургер ќе се сервира со помфрит и пијалок.

httpv://www.youtube.com/watch?v=B8jsg4u0ZlI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi