Во Шангај се отвори светска земја на чудата направена од чоколадо! :)

19 декември, 20110
1

Во Шангај се отвори прв кинески тематски парк кој е направен само од чоколадо, наречен светска чоколадна земја  на чудата.

Светската чоколадна земја на чудата е изложба на која се изложени различни модели од чоколадо, вклучувајќи и реплики на познати кинески армии и кинески порцелански вазни.

Посетителот Чен Аобо (19), бил импресиониран од изработката на моделите од чоколадо.

„Моделите на изложбата изгледаа како да се живи. Посебно добро се направени теракотните воини“, изјавил Аобо.

Чоколадното шоу било отворено минатата недела, а дизајнерот Лин Гуодог направил и шешири и разни украси од чоколада.

„Чоколадото е многу кршливо, па затоа е тешко да се обликува. Овој пат се додадени состојки за да може да се одвива целиот просец полесно“, изјавил Гуодонг.

Изложбата ќе биде отворена до 19 февруари, а влезница за неа чини 12 евра.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber