Во сообраќајна несреќа погина српскиот пејач Луис

31 јули, 20110
zagina luis

Популарниот пејач Љубиша Стојановиќ Луис почина во тешка сообраќајна несреќа што утрото околу 04,30 часот се случи во близина на градот Мали Лошињ, пишува Прес.
Според се уште неофицијални информации, Стојановиќ на патот Суботица-Нови Сад се обидел да претекне друго возило и дирекно се судрил со автомобил кој се движел од спротвната насока.
Во директниот судир покрај Луис животот го загубил и возачот на друго возило, а уште шест лица биле повредени. Се претпоставува дека Луис утрото се враќал од настап.
Љубиша Стојановиќ Луис е роден во Лесковац на 25 јуни 1952. година.
Музичката кариера ја започнал во почетокот на 70-тите години на минатиот век. Тој напишал и испеал многу хитови, вклучувајќи ги: Нe куни мене, Не ружи, ме мајко, Дуњо моја, Обриши сузе мила моја, Цигански сан, Опа Опа и др.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/