Водопадите Хавасу

4 ноември, 20110
1

Резервирани во Хавасупајскиот, Индиски дел на Гранд Кенион, Националниот Парк во Аризона, сигурно ќе ве примамат прекрасните водопади Хавасу. Сликата која ќе ја доживеете е илузична сино-зелена боја која всушност е базен што без сомнение ќе Ве повика да запливате. Со оглед на тешкиот пристап, невозможно е да стигнете пеш, но после ридот Хулапаи до кој стигнувате со возење, Ве чека рекреација од 16 километри со која Вие сте веќе во малото село Супаи, на 3 километри од водопадите. За оние кои не се во можност пеш да учествуваат во целата приказна, постои можност тоа да го сторат со хеликоптер, евентуално со јавање на коњ. Посетителите можат и да кампуваат или да пијат кафе во Супаи. Најдобрата опција за сместување е оддалечена 177 километри во градот Селигман. Пределот вклучува и други четири водопади на кои нема да им одолеете. Посетете ги и Навахо,Супаи, Месечевите и Бивер водопадите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş