Волшебна билка за слабеење

25 февруари, 20110
nopal

Нопалот е билка од родот на кактусите која е многу здрава, а пронајдена е во Мексико. Нопалот содржи многу драгоцени состојки кои позитивно влијаат на нашето здравје.

Меѓу позитивните ефекти од консумирањето на нопалот може да се споменат, намалувањето на тежината, затоа што ја регулира столицата, и со додаток на вода дава чувство на ситост, и ги исфрла вишокот на течности.

Производите кои содржат нопал се мнгу ефикасни за отстранување на целулитот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma