Времето застанато многу одамна! Како живеат Амишите во Америка!

25 јули, 20110
amish_people

Најстарата група на стариот поредок на Амишите брои околу 16-18,000 луѓе, а живеат во Ланкастер Каунти, Пенсилванија. Тоа се следбеници на христијанска црква, кои формираат субгрупа на Mennonite црквите, поради што и најчесто тие се нарековуваат Амиши менонити.

Тие се познати по својот едноставен живот, обично облекување и строго одбивање на користење нови технологии.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit