Вуди Ален заработи милиони!

26 јуни, 20110
vudi alen

Најновиот филм на Вуди Ален, “ Midnight in Paris “ е неговото најуспешно дело во последниве 25 години. Филмот, чие дејствие се одвива во Парис, Сад и Канада, од 20-ти мај до сега заработи повеќе од 23 милиони долари. Приходот од остатокот од светот, каде Вуди Ален отсекогаш бил популарен изнесува 35,7 милиони долари.

До сега негов најуспешен филм бил “ Хана и нејзините сестри “ од 1986 година, со заработувачка на кино благајните од 40,1 милиони долари.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/