Вупи Голдберг призна дека примила Оскар под дејство на дрога

25 март, 20110
vupi goldberg

Вупи Голдберг признала дека пред да излезе и да го земе наградата на Оскар во 1991 година земала едне џоинт. Таа го признала сето ова во 1992 година во едно свое интервју, но снимката досега не беше објавена.

Голдберг изјавила дека веднаш по свеченоста нејзината мајка и се јавила на телефон да и каже дека ја забележала нејзината состојба, бидејќи очите и светеле невообичаено.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi