Youtube го блокираше каналот на Лејди Гага

15 јули, 20110
lady gagaa

Лејди Гага овие денови беше во Јапонија каде одржа неколку концерти и беше гостинка во неколку телевизиски шоуа, со цел да го промовира својот најнов албум.

Но, по ексцентричниот настап во јапонија се донесоа конкретни одлуки. Каналот на Лејди Гага на Youtube е блокиран. Па така доколку сакате да видите некои од овие видеа, кои беа споделени на Youtube, ќе добиете едноставна порака која вели дека видеото е отстрането.

Се претпоставува дека тоа е така заради несогласувањата помеѓу ѕвездата и една јапонска медиумска компанија.

Google кој е сопственик на Youtube, не сакаше да ги коментира индивидуалните видеа или акаунти.

Лејди Гага е една од најпопуларните и најгледаните уметници на интернет. Нејзините видеа беа гледани по 400 милиони пати, а познато е и дека таа има 11 милиони следбененици на Твитер.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit