За некои најдобра, а за некои најсмешна куќа на светот! А за вас?

18 јули, 20110
naslovnakuka

Во склоп на манифестација која луѓето од Виена ја одбележуваат за познатиот MuseumsQuartier или Музејскиот кварт во самиот град, една архитектонска реализација ги заинтригира тамошните експерти и тамошната јавност.  Станува збор за павилјон кој буквално е “најопуштената зграда“ во Австирја и пошироко.

Проектот Flederhaus полуотворена куќа направена од дрво на пет спрата, кој служи како видиковец и место за релаксација и одмор. Оваа зграда е проектирана од познатото аритектонско дуо Heri и Salli. На секој од спратовите има расфрлано околу 20 портокалови вреќи за седење и релаксација, за луѓето да може да си легнат да се опуштат и да уживаат во погледот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit