Заборавете на чоколадото, шафран и женшен се доволни за подобар секс

1 април, 20110
afrodizijak 5

Афродизијаците со векови ја оптеретуваат човековата имагинација и тие се една од омилените теми на современите научни истражувања. Најновата вест од истражувањето на оваа тема е дека шафранот и женшенот се идеални афродизијаци за одличен секс. Ова истражување кажува дека чоколадата нема некое силно влијание за зголемување на либидото.

Наместо вијаграта, како медикамент подобро користете нешто природно, овие две растенија како што се шафранот и женшенот навистина ќе ви помогнат, изјавил професорот Масимо Марконе кој стои на чело на ова истражување.

Докажано е дека освен тоа што ја зголемуваат желбата за секс тие ја подобруваат ерекцијата. Се препорачуваат на мажите кои имаат проблем со еректилната дисфункција.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma