Загина младиот мотоциклист Марко Симончели!

23 октомври, 20110
marko simoncheli

Италијанскиот мотоциклист Марко Симончели погинал на патеката на трката за големата награда на Малезија која денеска се возела на патеката Сепанг во Куала Лумпур.

Во вториот круг Симончели загубил контрола над моторот, а потоа на него налетале Валентино Роси и американецот Колин Едвардс.

Иако, медицинскиот тим веднаш реагирал, за жал на младиот италијанец му немало спас. Трката за големата награда во Малезија била откажана, а официјалната изјава за смртта на Симончели стигнала подоцна.

httpv://www.youtube.com/watch?v=_iuLsccOeyE

httpv://www.youtube.com/watch?v=I2UxliZVxfM

httpv://www.youtube.com/watch?v=grGMHDyROx4

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi