Зебра или магаре?

9 јули, 20110
naslovnaz

Во областа Ксиамен, Кина родено е ждребе од зебра и магаре. Ретката мешавина има шарени нозе, висока е околу 90 сантиметри и тешка триесетина килограми. Чуварите во зоолошката градина кажуваат дека најверојатно зебрата и магарето природно се спариле додека биле на пасиштето. Породувањето на ждребето било комплицирано и барало ветеринарна помош, но сепак бебето зебра магаре, е здраво и е вистинска атракција во градината.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit