Зголемете ја плодноста со исхрана!

23 јануари, 20110
losos_s_chrestem_big

Сите лица кои планираат да забременат им се препорачува да го подготват телото за оваа состојба, и да применат специјална диета пред и барем во првите неколку недели од бременоста. Плодноста се зголемува главно со храна која е богата со витамин Б5, кој се наоѓа во печурките, мешунките, лосососот, интегралниот ориз и цитрусното овошје. Многу е важен и витаминот Б 12 кој се наоѓа во храна од животинско потекло. Драгоцени производи за двата пола се: мед, полен, матичен млеч, бадеми и ореви. За создавањето на полови хормони е потребен минералот манган кој го има во ананасот, целерот, оревите и зелениот лиснат зеленчук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma