Жалфијата лечи потење во сон

14 јули, 20110
zalfija

Стресот и несоницата се само некои од причините за прекумерно потење во сон. Благодарејќи на овој природен лек од жалфија, нема да се будите облеани во пот.

Потењето во сон е појава која се случува цела година, без разлика на временската температура. Една од основните причини за тоа е стресот. Оваа непријатна појава која влијае и на несоницата може да се санира со помош на жалфија

Оваа билка делува така што на организмот му ги одзема сите материи кои предизвикуваат потење ноќе.

Рецепт :

10г жалфија секое утро потопете ги во вода. Оставете ги покриени да одстојат 5 минути. Процедете и испјте го лекот на празен желудник. Оваа терапија трае еден месец, а потењето за тоа време треба да престане.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit