Жените сакаат женствени мажи?

25 април, 20110
The_Man_in_the_Iron_Mask

Полни усни, убав нос, големи очи… тоа е она што жените сакаат да го видат на своето момче. Ова е резултатот од неодмана анаправената студија на универзитетот Принстон.

На жените им биле покажани повеќе од 1.000 фотографии со најразлични мажи. Од сите нив, во најголем процент жените како најубави мажи ги избрале оние кои имаат женствена убавина, поточно се на нив да е убаво и правилно, без оние груби црти кои порано ја истакнуваа машкоста.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma