Зидан пред трансфер во Манчестер Јунајтед

11 април, 20110
Zinedine Zidane / Enzo Zidane

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон има намера меѓу ‘ѓаволите’ да го доведе синот на легендата на европскиот и светскиот фудбал, Зинедин Зидан – Енцо,шпекулира денешното издание на британски “Мирор”.

16-годишниот Енцо е особено талентиран и стратезите му претскажуваат блескава иднина.

Освен Јунајтед, за услугите на синот на прославениот Фрнацузин, кој игра како полушпиц – слично како и татка си, заинтересиран е и италијански Јувентус.

Извор близок до фамилијата открил дека и самиот Зинедин Зидан посакува неговиот син да заигра на “Олд Трафорд”.

“Зизу посакува неговиот син да заигра за Јунајтед, бидејќи Алекс Фергусон им дава шанса на младите играчи.” – коментира информаторот за таблоидот “Мирор”.

Младиот фудбалер е сопственост на Реал Мадрид и игра за еден од резервните тима на “кралскиот клуб”.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi