„Арт Деко“ стилот или назад во 30-те

20 јануари, 20120
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Графика, геометриски линии и апстрактни форми можат да ви напомнат за две работи – математиката и силната струја на Арт Деко стилот од почетокот на 30-те години. Артистичноста се враќа на широка врата во 2012, а како нејзина платформа за изјава е модниот подиум што нуди еден поразличен поглед врз сегашноста. Накратко Арт Деко е елегантен стил со посовремени идеи и визија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber