2012 како создадена за откривање на тајни

13 јануари, 20120
0083007.48

Сите оние кои будно го следат светот на необични појави и НЛО, оваа година конечно би можеле да го доживаат долго очекуваното разоткривање на големата тајна.

Годината започна бурно, со неверојатен број на пријавени и забележани НЛО. Само во првата недела во 2012 во Америка се пријавени преку 250 случаи на НЛО, додека вкупно во првиот месец во 2011 година таа бројка изнесувала околу 500 случаи.

Освен во Америка, необични случаи на небесни објекти и светлост се пријавени и во другите делови на светот, а во некои подрачја се забележани дури и 80 проценти повеќе необјасниви небески појави од обачни.

Таквиот бурен почеток на годината влева оптимизам, тврдат уфолозите, бидејќи зачестените необични појави конечни би можеле да допрат до пошироката јавност и таа да се заинтересира за прашањето за постоењето на НЛО и да изврши притисок на политичката структура „кои сигурно знаат повеќе отколку што ни признаваат”.

Oвој тренд веќе започна бидејќи експертите на MUFON, најголемата истражувачка организација на НЛО во светот, тврдат: „Луѓето се повеќе го набљудуваат небото и знаат каде можат да ги пријават своите снимки. Тоа многу ни ја олеснува работата, а очекуваниот пораст на забележаните нЛО за 2012 година е 50%”.

Сеуште е непознато дали тоа ќе го осигура откривањето на тајната за НЛО или надежта е залудна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber