Адел не го пријавила синот, па морала да плати 1.000 долари казна

10 декември, 20120
adele
Пејачката Адел ќе мора да плати казна од 1.000 долари бидејќи сеуште не го регистрирала своето бебе. Рокот бил 42 дена, а таа се породи пред 52 дена.

Службениците од заводот за регистрирање на новородени бебиња потврдиле дека Адел, ниту пак нејзиниот вереник, не се јавиле да закажат регистрација на нивниот новороден син.

„Тешко дека полицајците ќе чукнат на нивната врата утре. Повеќето родители ги регистрираат своите деца недела дена после раѓањето бидејќи тоа е убава работа, а и затоа што во спротивно би морале да платат казна од 1.000 долари“ – истакнува веродостоен извор.

Меѓутоа, парот ќе почне да добива писма за предупредување за неколку недели, и можеби тоа ќе ги потсети на моментално најголемата обврска спрема своето бебе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit