Активирајте го метаболизмот со преварена чаша вода на гладен стомак

19 април, 20120
i

Еден од ефикасните методи за прочистување на организмот од токсините и идеален начин за активирање на метаболизмот е консумација на чаша преварена вода наутро и навечер на гладен стомак. Вечерата треба да биде најкасно до 19 часот, а водата се пие пред легнување. За да има уште подобар ефект можете да додадете сок од половина лимон и лажичка мед. Пробајте, ништо не губите. Сами ќе се уверите колку ползи за здравјето ќе ви донесе.

Преварената вода во комбинација со мед и лимон е познато средство за слабеење. Има и друг феномен – често, кога мислиме дека сме гладни, ние всушност сме жедни. Испијте една чаша вода, кога ќе ви се пријаде и ќе се уверите сами.

Лимоновиот сок во комбинација со преварена вода го активира метаболизмот.  Лекува хроничен запек, го намалува холестеролот и ги смирува стомачните тегоби.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi