Американец ја посвоил својата девојка за да си го заштити богатството! :)))

3 февруари, 20120
yg860

Богатиот Џон Гудман (48) од Флорида ја посвоил својата долгогодишна партнерка Хедер Ларусо Хачинс (42), за да го заштити своето богатство, кое би  можело да му биде одзмено бидејќи учествувал во сообраќајна несреќа во која едно лице погинало.

Судењето за смртта на Скот Патрик Вилсон почнува на 27 март, а до тогаш Гудман смислик како целото богатство да го пренесе на својата посвоена ќерка. Адвокатот на Вилсонови тврди дека Гудман смислил шема со која парите ќе останат повторно кај него.

Адвокатите и обвинителите демантирале дека неговото посвојување на партнерката ги крши принципити на посвојување деца и дека поради тоа пронашол дупка во законот.

Гудман, инаку, кога ја направил сообраќајната несреќа возел во алкохолизирана состојба, а потоа побегнал од местото на несреќата. Поради ова му се заканува казна затвор од 30 години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma