Американка родила бебе тешко шест килограми! Wow! :)))

31 јануари, 20120
rfjy

Една американка од Ајова, родила син тежок 6 килограми, без никаква хируршка интервенција.

Бебето Asher Stewardson бил роден во четвртокот во болницата Des Moines, а неговата висина изнесувала 60 сантиметри.

Ова не е прв пат оваа жена да роди толку големо бебе, бидејќи пред 15 месеци таа го родила и синот Judah, кој тежел 5,5 килограми.

Мајката Kendall Stewardson издржала породување кое траело 6 часа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber