Audi E-Tron Spyder

25 април, 20120
7

Погледнете го едно од поновите изданија на Audi, Audi E-Tron Spyder. Прекрасно дизајнираниот автомобил ќе има twin-turbo V6 TDI мотор на 300 коњски сили. Исто така ќе има и електрични мотори, кои ќе можете да ги користите со цел да заштедите гориво. Уживајте во фотографиите и видеото.


 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi