Bac Mono – единствениот формула автомобил

4 мај, 20120
1

Замислите да возите Формула 1 автомобил на нормални патишта? Звучи интересно, така? Па сега можете да го направите ова. BAC Mono е единствениот Формула 1 автомобил кој легално може да се води на нормални патишта. Има 2,3 литарски мотор со 280 коњки сили. Може да достигне 100 километри на час за 6,7 секудни. Што велите би го возеле ли на нашите патишта?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi