Backstreet Boys во полн состав

1 мај, 20120
v242934p0

Сега е и официјално, Kevin Richardson се враќа во групата!

Nick Carter, A. J. McLean, Brian Littrell, Howie Dorough за време на концертот во О2 арената во Лондон, се пофалија дека наскоро ќе настапуваат во полн состав.

“Сакаме со сите фанови од целиот свет, да ја споделиме нашата тајна – Kevin се враќа”, во еден глас ја соопштија веста, а публиката ја дочека со овации.

Групата ќе го објави новиот албум и ќе тргнат на промотивна светска турнеја.

На последната светска турнеја, како четворочлена група, и не поминаа толку славно. Можеби сега, на своите концерти ќе успеат да привлечат десетици илјади тинејџери, исто како и кон средината на деведесеттите години, кога се здобија со славата со албумите “Backstreet boys” и “Backstreet’s back”, и со хитовите “I’ll never break your heart”, “Everybody”, “As long as you love me”…

httpv://www.youtube.com/watch?v=O6XE1XRiLeY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi