Бакнежи од костени

17 декември, 20120
kosten-kolaci

Потребни состојки:

  • 500гр костен-пире
  • 150гр маргарин
  • 100гр шеќер во прав
  • малку посно чоколадо

Начин на подготовка:

Пенасто изматете го маргаринот, додадете шеќер во прав и добро измешајте. Додадете костен пире и направете мазна смеса. Со рака обликувајте ги солзите и до половина натопете ги во растопеното чоколадо. Почекајте чоколадото да се стегне, па наредете ги во кошнички.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit