Тестенини карбонара

17 декември, 20120
carbonara

Потребни состојки:

  • 400мл павлака за готвење
  • 185гр шунка исечена на ленти
  • 100гр сланина исечена на коцки
  • 4 јајца
  • 90гр рендан пармезан
  • пакување тестенини
  • свеж мелен бибер

Начин на подготовка:

Загрејте тефлонска тава и пропржете ја сланината и шунката на средна топлина. Во поголема чинија ставете јајца, павлака и пармезан, лесно мешајте и оставете настрана. Сварете ги шпагетите исцедете ги и ставете ги во голема чинија со подготвената смеса. Зачинете со бибер и послужете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber