Балеарските острови – егзотика која ги надминува Вашите очекувања…

12 април, 20120
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Балеарските острови се вистинска атракција… Се наоѓаат во Шпанија и се познати како преубаво место, вредно да се посети. Доколку се одлучите за оваа дестинација, бидете сигурни дека ќе се пронајдете во речиси секоја понуда која Ви ја нуди. Овде е голем изборот на места, во завнисност од Вашето друштво, односно Вашето најтесно семејство. На овие острови истовремено ќе уживате во волшебните глетки, ќе ги научите несекојдневните обичаи и ќе бидете сведоци на една нова, „ шарена галаксија “, која не постои во ниту еден универзиум.

Ако сте љубител на сонцето и брилијантните песочни плажи, зачинети со позитивни луѓе и одличен ноќен живот, ов а е вистинската дестинација за Вас. Комбинацијата од екстремно добра кујна, фантастични погледи и уживања од секаков тип, навистина Вашето патување ќе го направат незаборавно. Кога веќе сте таму, задолжително посетете ја Мајорка, најголемиот остров. Палма Де Мајорка е главниот град на островот, местото кое ќе Ве направи зависни од журка, градот кој никогаш не спие…

Менорка е тивкото место кое ќе Ве освои доколку релаксацијата е Вашиот приоритет. Врелите и сончеви плажи се една од Вашите алтернативи, а тука се и можностите за риболов и запознавање со традицијата во помалите села.

Овозможете си го најубавото животно искуство… Посетете ги Балеарските острови !!!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi