Барби добива три нови другарки – сестрите Ким, Кортни и Клои Кардашијан :))))

5 јануари, 20120
1

Една од најпознатите кукли во светот – Барби наскоро ќе добие три нови другарки, сестрите Ким, Кортни и Клои Кардашијан!

Сестрите Кардашијан кои станаа славни благодарение на реалното шоу “Во чекор со Кардашијан”, ќе добијат Барби кукли, кои ќе се продаваат во ограничен број.

-Куклите можеби ќе ја носат и облеката која ја дизајнираат сестрите Кардашијан – изјавува неименуван извор.

Фирмата “Мател” која произведува Барби кукли одбива да коментира за овие шпекулации во медиумите, велејќи дека тиа никогаш не коментираат на гласините.

Барби, која е еден од најпродаваните производи во индустријата на играчките преку 50 години, на социјалната мрежа Twitter “објавува” дека има нова работа.

Ким Кардашијан, која по само 73 дена се разведе од својот сопруг на денот на Божиќ на својот профил објавила: “Среќен Божиќ Барбики и Барби стил! Долго не сме се виделе. Што ви подари Кен за Божиќ? Ми недостигате кукли”, додавајќи дека се надева дека почесто ќе се гледаат со овие кукчи во 2012 година.

 

Се враќа калуѓерка во манастирот и и вика на сестрите:
-Замислете сестри,на одење наваму во шумата ме нападна еден човек и ме силуваше.
Што да правам сега?
-Не бери гајле,само ишмукај еден лимон и се ке биде во ред.
-А како лимонот ќе помогне?
-Па,ако ништо друго ќе ти ја симне насмевката од лицето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber