BBC известуваше за смртта на Тоше Проески

25 јануари, 20120
4tgeeds

Веднаш по смртта на нашата прерано загината музичка ѕвезда сите светски  медиуми почнаа да известуваат за немилиот настан кој се случи во близина на Нова Градишка, Хрватска.

Насекаде во светот беа отворени книги на жалост во кои се потпишаа илјадници луѓе.

Владата на Република Македонија на итна седница го прогласи нашиот ангел за почесен граѓанин на Република Македонија.

Веста за смртта на Тоше Проески ја пренесоа голем број светски новински агенции, каде пишуваа дека загубата на Тоше не е трагична и болна само за Македонија, тука за целиот регион и светот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber