Биди господар, а не жртва на диетата

3 февруари, 20120
dd

Ако наутро се погледнете во огледало и она што ќе го видите е бледа и безживотна физиономија, тогаш вие сте жртва или на диета или на депресија или на двете зошто најчесто одат рака за рака. Затоа се она од што имате потреба е диета која ќе ве направи среќна. Тоа е диетата што ќе го активира процесот на лачење на хормонот на среќата со помош на одредени видови храна.

Која е таа храна? Например рибата, јадете неколку пати неделно риба, печена или на скара. Истото се однесува на овошјето и зеленчукот, јаде колку може повеќе. Особено бананите, кои се познати и како успешно средство во борба со депресијата. Вистинска магија има и во јајцата. Започнете го својот ден со банана или јајца, за ручек јадете печена риба, а за вечера пригответе си вкусна овошна салата. Наутро кога ќе станете испијте чаша топла вода што ќе го исчисти организмот од токсините натрупани од претходниот ден. Што се однесува на алкохолот, елиминирајте го, тој не е хормон на среќата. Чаша црвено вино, секако може.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma