Близначки станале браќа откако го промениле полот!

30 март, 20120
operacija-box

Две сестри близначки од провинцијата Јунан се одлучиле на хируршки зафат за промана на полот и со тоа станале првите транссексуални луѓе во Кина. По операцијата, која е изведена од лекарите на воената болница во Шангај, се чувствуваат многу добро.

“Двете близначки добро ги поднеле операциите кои биле успешни. Напорно работеле  и заштедиле пари за да го остварат својот сон, промена на полот”, изјавил главниот хирургЖао Једе.

Лекарите образложиле дека сестрите се облекувале и се однесувале како момчиња и пред операцијата и се заколнале дека никогаш нема да се омажат.

Една од сестрите рекла дека не сака никаков публицитет поради страв да не ја изгуби работата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/