Боно благодарение на Facebook ќе стане најбогатиот музичар во светот! :)))

6 февруари, 20120
U2 Attends 2011 Q Awards

Боно благодарение на  Facebook ќе стане најбогата музичка ѕвезда на светот. Фронтменот на групата U2 станал сопственик на 1,5% на Facebook акциите преку својата компанија Elevation Partners. Според сегашните проценки, овој удел може да му денесе нешто помалку од една милијада долари кога еднаш  Facebook ќе се појави на берза.

Боно во Facebook инвестирал уште во 2009 година, кога акциите ги платил 90 милиони долари. Поради се, Боно веројатно ќе вреди околу 1,1 милијарда долари, што ќе го направи најбогат музичар на светот. Многумина сметаат дека голем дел од профитот на Боно ќе оди во хуманитарни цели.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber