Британката која 31 година јаде само пица! :)

14 февруари, 20120
c52t

Клер Симонс од Лондон има 33 години, а 31 година единствен оброк во нејзината исхрана е пицата. Лекарите ја предупредиле жената дека ваквиот начин на исхрана може да ја убие.

Клер не памети дека нешто друго во својот живот пробала освен пица.

„Здравјето го одржувам така што пијам многу вода и вежбам. Но лекарот ми кажа дека во подцните години ме чекаат големи здравствени проблеми, поради не внесување на витамини и минерали“, изјавила девојката.

Клер твди дека се плаши да јаде овошје и зеленчук. „Ме лути кога луѓето мислат дека тоа го правам од мода, всушност станува збор за медицинско нарушување“, додала девојката.

Клер навистина има ретко нарушување на исхраната, а тоа го потврдиле и нејзините лекари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber