Британските лото милионери сакаат само нов тепих! Скромно мора да признаеме! :)))

26 јануари, 20120
he7d8w

Британскиот претприемач Герет Бул од Нотингем и неговата сопруга Кетрин ја освоиле премијата од 41 милиони фунти (околу 50 милиони евра) на Евро – лотаријата, благодарение на тикетот кој Герет го купил.

Брачниот пар тврди дека поради добивката нема да го смени начинот на живот, бидејќи се што им е потребно веќе го имаат. Имаат куќа за шест лица, која Герет сам ја изградил, единствена желба која ја има Кетрин е да купи нов тепих за горниот спрат, бидејќи стариот им бил ужасен.

Герет ќе се почести и една карта за ложа на стадионот на Манчестер Јунајтед, додека синовите ќе ги израдуваат со патување во Дизниленд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber