CHANEL – колекција инспирирана од ориентот

10 декември, 20120
nakit chanel

Накитот од Шанел е уникатен и препознатлив насекаде во светот…

Колекцијата се состои од парчиња совршени бисери и дијаманти со живописни бои и интересен дизајн. Дизајнерите од Шанел пронашле инспирација во сè околу нас. Зајдисонце, изгрејсонце, бескрајни шарени градини…   се рефлектираат во светкава мешавина на скапоцени камења  кои ја сочинуваат оваа колекција. Самрагдно зелена, длабока виолетова, светло црвена, се само некои од боите кои се користат да раскажат приказна сами за себе, приказна на Далечниот Исток …

CHANEL - KOLEKCIJA INSPIRISANA ORIJENTOM

CHANEL - KOLEKCIJA INSPIRISANA ORIJENTOM

CHANEL - KOLEKCIJA INSPIRISANA ORIJENTOM

CHANEL - KOLEKCIJA INSPIRISANA ORIJENTOM

CHANEL - KOLEKCIJA INSPIRISANA ORIJENTOM

CHANEL - KOLEKCIJA INSPIRISANA ORIJENTOM

CHANEL - KOLEKCIJA INSPIRISANA ORIJENTOM

CHANEL - KOLEKCIJA INSPIRISANA ORIJENTOM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit