Четири правила за добар бакнеж

3 февруари, 20120
bakneeeeeeeeez

Бакнувањето претставува вистинско уживање и има репутација како одличен начин за сексуално „загревање“. Еве ви неколку правила кои се неопходни за добро бакнување:

Палома: Ако вие носите кармин, не значи дека и вашиот партнер мора! Притиснете ги усните на палома која ќе го впие вишокот на кармин за  бакнувањето да биде попријатно.

Освежителни бомбони: За да избегнете непријатен здив, секогаш џвакајте мастика или ментол бомбони кои ќе ви го освежат здивот.

Забен конец за чистење со вкус: Изберете забен конец со вкус на ментол и исчистете ги забите, затоа што никој не сака да почувствува остатоци од храна додека се бакнува.

Балзам за усни: Клучот за нежни бакнежи се нежни усни. Користете балзам за усни кој ќе ги омекне вашите усни и ќе спречи тие да испукаат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma