Чоколадни бомбици

14 декември, 20120
cokoladni bombici

Потребни состојки:

  • 150гр мелен бисквит
  • 150гр шеќер
  • 100гр сецкани ореви
  • 100гр мелени бадеми
  • 100гр чоколадо за готвење
  • 50гр маргарин
  • 50мл вода
  • кора од лимон

Начин на подготовка:

Растопете го шеќерот во вода, па додадете бисквити, ореви, бадеми и изрендана кора од лимон.

Топлата смеса измесете ја со рака, формирајте бомбици и оставете да се стегнат. На крајот тркалајте ги во растопено чоколадо со маргарин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit