Christian Dior…високата мода за пролетта на 2012

25 јануари, 20120
16

Француската модна куќа Christian Dior представи колекција инспирирана од 50-те години на минатиот век, со блескави слоеви провидна свила во првиот ден од Неделата посветена на високата мода во Париз. Сите погледи беа насочени кон втората колекција висока мода на Диор после заминувањето на Џон Галијано. Првата колекција представена во летото минатата година од бившата десна рака на Галијано, Бил Гејтен, не импресионира особено многу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber