Courchevel 1850 – најскапиот ски-центар во Европа

4 февруари, 20120
htyr

Освен што е најскапо, ова место е и највисокиот ски центар во Франција…

На надморска височина од 1850 метри, овој ски центар претставува вистински рај за љубителите на зимските спортови. Освен што изобилува со убавина, нуди и можност за професионални и аматерски натпреварувања во разни дисциплини.

Во состав на центарот се наоѓа полигон за snowboarding  „halfpipe“, рефлектори за ноќно скијање на поединечни патеки, спортски продавници, медицински центар, школа за скијање, банки, ресторани, барови, клубови, затворени базени, wellness центар, кино…

Патеките долги 150 километри се наоѓаат на површина од скоро 540 хектари. Центарот е изграден во 1946 година и важи за еден од најстарите на светот. Сите апартмани се комплетно опремени за исклучително пријатен престој.

Не е случајно дека убавината е поврзана со вредноста…

Доказ се следниве фотографии…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber